kredi kartı

Kredi Kartı / Ödemeler Soru ve Cevapları

 

KomTurk Servisini kullanmak için ne kadar ödeyeceğim ?

ARAMA ÜCRETLERİ:

KOMTURK telefon servisleri ön ödemelidir yada başka bir değişle peşin ödemelidir. Sadece $10'lık ön ödeme yapıp hesap açarak görüşme yapmaya başlayabilirsiniz.

Görüşme süresi 1 dakika üzerinden hesaplanır. Hızlı İnternet bağlantınız ve KomTurk VoIP servisi ile Amerika, Avrupa ve 26 ülkeyi dakikası 1.9 cent'den, Türkiye'yi dakikası 3.9 cent'den başlayan fiyatlarla arayabilirsiniz. Tüm görüşme tarifeleri için tıklayın.

Aylık ücret, ekstra ödeme, vergi yoktur. Ön ödemeli kredinizin son kullanım tarihi yoktur. Servisi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, hesap iptal ücreti yoktur.

KULLANIM ŞEKLİ:

EĞER HIZLI İNTERNET BAĞLANTINIZ VARSA, VoIP (internet telefonu) servisini dünyanın her ülkesinde kullanabilirsiniz. Görüşme tarifesi olduğunuz ülkeye göre değişmez ve her ülkede aynıdır.

VoIP servisinde eğer size ait bir VoIP cihazı veya web sayfamızdan indirebileceğiniz VoIP yazılımı kendi bilgisayarınız ile kullanırsanız cihaz maliyeti de yoktur. VoIP servisiniz ile kullanabileceğiniz tüm cihazları öğrenmek için burayı tıklayınız.

Eğer kendinize ait VoIP cihazınız yoksa KomTurk'den konfigurasyonu hazır VoIP cihazını $49.95+sevkiyat ücreti ile başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

EĞER HIZLI İNTERNET BAĞLANTINIZ YOKSA, Amerika veya Türkiye'de yaşıyorsanız KomTurk telefon kartı servisini kullanabilirsiniz.

Telefon Kartı ile yapılan aramalarda ise 800'lü erişim numaramızın aranmasının KomTurk'e ekstra maliyeti vardır ve bu maliyet VoIP müşterilerimize daha uygun fiyat verebilmemiz için telefon kartı kullanımında arama detaylarına ayrıca yansıtılmaktadır.

Arama detaylarında gözüken 800'lü telefon kartı numaramıza erişim bedeli maliyeti dakikası 2 cent'dir. Telefon kartı ile yapacağınız aramanın maliyeti için VoIP tarifesi üstüne 2 cent ekleyerek hesaplama yapmalısınız. Tüm görüşme tarifeleri için tıklayın.

ARANMA FİYATLARI

Eğer dünyadaki tüm telefonlardan aranmak isterseniz, dilediğiniz 40+ küsür ülkenin birinden sanal telefon numarası satın almalısınız. ABD sanal telefon numarası ile aranmak için ayda $6.99 ödersiniz. Diğer 40+ ülkeden bir telefon numarası satın alıp bu şekilde aranmak isterseniz ayda $15.00 ödersiniz.

Bu aylık ücrete VoIP (internet telefonu) servisi ile hızlı internet bağlantınız üstünden size gelen tüm aramalar dahildir ve sınırsız sayıda aranabilirsiniz. Ayrıca sesli mesaj, çağrı yönlendirme, konferans görüşme gibi pek çok özelliği de BEDAVA kullanabilirsiniz.

Eğer hızlı İnternet bağlantınız yoksa sanal telefon numarası ile aranmak için ÇAĞRI YÖNLENDİRME özelliğini kullanabilir ve başka bir ülkenin telefon nuamrası ile varolan ev/iş veya cep telefonundan da aranabilirsiniz. Bu durumda her sanal telefon numaranızdan arandığınızda aylık ücret dışında ayrıca yönlendirdiğiniz noktaya erişim tarifesi üstünden yönlendirme ücreti ödersiniz.

Örneğin İngiltere sanal telefon numaranızı Türkiye ev ve ofis telefonlarına yönlendirme ücreti arama tarifemizde olduğu gibi dakikası sadece 3.9 cent'tir. Bu durumda İngitere numaranızdan arandığınızda ve Türkiye İstanbul iş telefonunuzla cevap verdiğinizde -örneğin 10 dakika konuşursanız- 3.9 x10 toplam 39 cent varolan hesabınızdan düşecektir.

Yönlendirme ücretini öğrenmek için uluslarası tarifelerimize bakınız.

Sanal telefon numaranızı diledğiniz anda farklı bir numaraya yönlendirebilir dilediğinizde yönlendirmeyi kaldırıp sesli mesaj veya VoIP servisi ile cevap verebilirsiniz.

Bu ücretlerin dışında kesinlikle başka bir ekstra ücret yoktur.