Sanal Telefon Numarası Yardım

Hangi ülkelerden sanal numara alabilrim ? Nasıl satın alınır?

Sanal numara satın alabileceğiniz ülkeleri burada bulabilirsiniz. Bir süre İstanbul numarası sağlayabilmemize rağmen artık elimizde yeni Türkiye sanal numaraları yoktur. Gelecekte telekomun serbestleşmesiyle dilediğiniz şehirden Türkiye sanal numaraları da verebileceğimzi ümit ediyoruz.

Sanal numara satın almak için;

Eğer ilk defa KomTurk servsini kullanıyorsanız, ONLINE SATIŞ adımlarında Sanal Telefon numarasını istediğiniz ülke ve alan kodunu seçerek satın alabilirsiniz.

Satın alma işlemini tamamladıktan sonra 72 saat içinde telefon numaranız aktive olacak ve numaranız e-mail yolu ile tarafınıza bildirilecektir.

Eğer halen hazırda KomTurk müşterisiyseniz HESABIM bölümünden hesabınıza girip "Telefon Numarası Satın Al" linkinde yine dilediğiniz şehir ve ülke kodunu seçerek hesabınıza sanal bir telefon numarası ekleyebilirsiniz.

Bir KomTurk hesabı ile 1 adet ABD ve 1 adet uluslarası sanal numaraya sahip olabilirsiniz. Eğer birden fazla numara satın almak isterseniz yeni bir KomTurk hesabı açmalısınız.

Sanal numaranız aktive olduğu anda ve birisi bu numarayı aradığında telefon bağlı olduğu VoIP cihaz veya yazılımında çalacaktır.

Eger VoIP servisiniz yoksa bu numarayı sesli mesaj karşılayacaktır. Sesli mesaj ayarları hakkında detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

Eğer sanal telefon numaranızın varolan cep veya ev/iş telefonunda çalmasını istiyorsanız, yine Hesabım bölümünde önce Özellikler ardından "Gelen Aramalar" linkini tıklayıp "Tüm Çağrıları Yönlendir" altına telefonun çalmasını istediğiniz cep veya ev/iş telefon numarasını girip Çağrı Yönlendirme özelliğini aktive etmelisiniz.