Sanal Telefon Numarası Yardım

Sanal numaramdan arandığımda ulaşılamıyorum. Sorun nedir?

 

Sanal numaranızı VoIP cihazı veya yazılımı ile kullanıyorsanız;

1. VoIP cihaz veya yazılımınızla arama yapıp yapamadığınızı kontrol ediniz. Eğer arama da yapamıyorsanız serverlerımıza bağlanamamış olabilirsiniz bu durumda VoIP Destek sayfasını ziyaret ediniz.

2. Eğer VoIP cihazı ile arama yapıp sadece aranamıyorsanız Hesabım / Özellikler / Gelen Aramalar linkinde yönlendirme servisinin kapalı olduğunu kontrol ediniz.

3. Eğer VoIP cihazı için yönlendirme kapalı, arama yapabiliyor ama sadece aranamıyorsanız networkünüzde Firewall veya NAT sorunu olmadığını kontrol için sanal numaranızı ev/iş veya cep telefonuna yönlendirip başka bir telefondan sanal numaranızı aramayı tekrar deneyiniz.

Eğer yönlendirme ile numaranız çalışıyorsa networkünüzde Firewall/NAT sorunu vardır, bu durumda VoIP Destek sayfasını ziyaret ediniz.

Sanal numaranızı ev/iş veya cep telefonunuza yönlendirerek kullanıyorsanız;

1. Hesabım / Özellikler / Gelen Aramalar linkinde telefon numarasının doğru format ile yönlendirilip yönlendirilmediğini kontrol ediniz.

Yönlendirilen numara ABD içi bir telefon ise 1 + ABD alan kodu + Telefon numarası şeklinde (Örnek 19253955200 ) olduğunu, ABD dışında bir numaraya yönlendirme ise numaranın Ülke Kodu + Şehir Alan Kodu + Telefon Numarası şeklinde (Örnek 011902122758899) olduğunu teyid ediniz.

2. Yönlendirilen numarayı başka bir telefondan direk arayıp bu numaraya ulaşılmakta sorun olup olmadığını kontorl ediniz.

 

Eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmez ise, teknik ekibimize aradığınız telefon numarası ve saati bildiren yardım talebi mesajı göndereriniz.

Yardım Talebi mesajı için;

1. E-mail adresiniz ve şifrenizi kullanarak Hesabım bölümüne girin

2. "Yardımi" ardından "Yeni Yardım Talebi" linkini tıklayın

3. Burada teknik kategoriyi seçip, görüşmede problem olan telefon numarası, bulunduğunuz zaman dilimi ile birlikte saatini ve detaylı açıklama mesajı yazınız

4. Öncelik düzeyini seçip "GÖNDER" butonuna basınız.

Mühendislerimiz 24 saat içerisinde mesajınıza cevap verip, problemi detaylı olarak inceleyecek ve konuya çözüm bulmak için gerekli girişimlerde bulunacaklardır