Telefon Kartı Diğer Sorular

Bu sayfalarda Telefon Kartı servisini kullanırken tüm sık sorulan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın...

VoIP Direkt ve Telefon Kartı Destek

VoIP Direkt nasıl kullanılır?

Öncelikle sistemin sizi tanıyabilmesi ve hesabınız başkaları kullanmaması için satın alırken kendinize ait telefon numaralarını da kaydetmiş olmalısınız. Eğer bu numaraları kaydetmediyseniz KomTurk hesabınız ile kullanacağınız size ait ev, iş veya cep telefonunuzu "Telefon Numaralarım" linkinde kaydedebilirsiniz.

Sonrasında VoIP Direkt ile 3 adımda hemen ucuza direkt arama yapmaya başlayabilirsiniz

1.) Hesabım bölümüne girip "VoIP Direkt" linkinde başka ülkede yaşayan arkadaşınızın numarasını sisteme kaydedin..

2.) Yaşadığınız ülkeyi seçin ve arkadaşınızın numarasını direkt arayabilmeniz verilen lokal numarayı cep telefonunuza kaydedin.

3.) Cebinize kaydettiğiniz lokal numarayı çevirin ve başka ülkedeki arkadaşınızla direkt ve ucuza görüşmeye başlayın.

Görüşme ücretleri nelerdir?

Diyelim ki Almanya'da yaşıyorsunuz ve VoIP Direkt servisi ile cep telefonunuzdan Türkiye'de ailenizi aramak istiyorsunuz.

Servisimizi satın aldıktan sonra sistemimize Turkiye'de arayacağınız numarayı kaydettiniz ve biz de size direkt arama yapabilmeniz için Almanya'da Frankfurt şehrinden lokal bir numara verdik.

Cep telefonunuzdan Frankfurt numarasını çevirdiniz, Türkiye'deki telefon çaldı ve konuşmaya başladınız.

Siz Almanya'da sahip olduğunuz cep telefonunuzdan verdiğimiz Frankfurt numarasını çevirdiğinizde Almanya'daki cep telefonu şirketinize sadece Frankfurt şehrini arama bedeli ödersiniz.

VoIP Direkt servisine eğer Türkiye'de sabit bir hattı kaydettiyseniz KomTurk'e de ayrıca 4.9 cent ödersiniz. Eğer Türkiye'de bir cep telefonu numarası kaydettiyseniz KomTurk'e 16.9 cent ödersiniz.

Sonuç olarak bu konuşmada Türkiye'yi arama toplam maliyetiniz yaşadığınız ülkedeki bir şehirde lokal bir numarayı arama ücreti ve KomTurk tarifesiyle Türkiye'yi arama ücretinin toplamı olur.

Bu toplam ücret Almanya cep telefonunuzdan direkt Türkiye'yi aramaktan herzaman çok daha ucuzdur ve ayrıca VoIP Direkt ile cep telefonu kullanım alışkanlığınızı değiştirmek zorunda kalmazsınız. Kontaklarınızdan arayacağınız kişiyi seçin ve direkt arayın.

Almanya'da Frankfurt numarası örneğini, İngiltere'de Londra numarası, ABD'de New York numarası veya Avustralya'da Sydney numarası gibi düşünebilirsiniz..

VoIP Direkt ile başka ülkeleri arama bedelini de aşağıda veya daha detaylı olarak tarifeler linkinde bulabilirsiniz.