VoIP Kurulum ve Teknik Destek

Bu bölümde VoIP servisleri ile ilgili kurulum ve sonrası sık sorulan sorulara cevap vermekte, olası teknik sorunların giderilmesi için bilgi sağlamaktadır.

Sorunuzla ilgili konuyu soldaki menüden tıklayarak sorunuza hızla cevap bulabilirsiniz. En sık sorulan sorular aşağıdadır ;

Sahip olduğum VoIP cihazını KomTurk hesabı ile nasıl konfigüre edilir?

VoIP cihazı konfigürasyonu yaptım ancak çevir sesi yok. Sorun Nedir?

PC VoIP yazılmını bilgisayarıma indirdim ve konfigürasyonu tamamladım ancak KomTurk'e bağlanamıyorum. Sorun ne olabilir?

Cep telefonum için VoIP konfigürasyonu yaptım ancak bağlanamadım. Sorun Nedir?

Uluslararası numaraları nasıl çevireceğim?

Uluslararası arama ücretlerini nerede bulabilirim?

Eğer soldaki linklerde veya Sık Sorulan Sorular bölümünde sorunuza cevap bulamazsanız sizlere Canlı Destek veya e-mail ile destek de verebiliriz. Online Destek mümkün olmadığı zamanlarda E-Mail destek tercih edilen yöntemdir ve e-mail'leriniz ortalama cevaplama süresei 1 saat'tir.

Canlı Destek için tıklayın.

E-mail adresimiz: [email protected]

Eğer daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa KOMTURK teknik destek hattı sorularınızı cevaplamaya hazırdır. KOMTURK destek hattı aynı zamanda satın alma ve siparişiniz ile ilgili sorularınızı da cevap verebilir.

ABD Tel: (925) 395-5200

Özellikle VoIP servislerinde sorun söz konusu olduğunda teknik destek hattını ararken sorun giderme adımlarının sonuçlarını ve teknik sorun ile ilgili aşağıdaki sorulara lütfen olabildiğince cevap vermeye hazır olun.

- Hesap numaranız.

- Teknik sorunun detaylı açıklaması.

- Arama veya aranma ile ilgili problem yaşıyorsanız problemin yaşandığı saat, telefon numaraları ve kaç kez denendiği.

- İnternet bağlantı şekliniz (Kablo/DSL/Kiralık Hat/Uydu/Dial up) ve İnternet Servis Sağlayıcı firmanzın ismi.

- Router'ınızın marka ve modeli (eğer kullanıyorsanız)

- Telefonunuzun marka ve modeli

- Eviniz veya işyerinizdeki network'ün özet açıklaması (kaç bilgisayar, router, switch bilgisi, firewall yazılımları vs.) Sizi geri arayabilmemiz için telefon numarası.